Odpręż się

My zajmiemy się resztą...

Odpręż się

My zajmiemy się resztą...

Nawilżacze PEGO EASYSTEAM

Nawilżacze PEGO EASYSTEAM

pego_easysteam_es6_nawilzacz_powietrza_parowy_6kg_h_laznie_parowe_sauny_parowe

EASYSTEAM jest najbardziej zaawansowanym i elastycznym rozwiązaniem służącym do produkcji pary i nawilżania powietrza. Zintegrowany system sterowania pozwala na łatwą konfigurację i optymalizację pracy urządzenia na podstawie wymagań użytkownika oraz w celu zagwarantowania długiej żywotności sprzętu. Frontowy panel wykonany ze stali nierdzewnej. Nawilżacze pozsiadają łatwo demontowane cylindry oraz szybkozłączki elektryczne pozwalające na szybki i prosty serwis urządzeń. Pełna gama modeli i wyposażenie dodatkowe spełnia wszystkie wymagania instalacyjne i użytkowe.
Elektrodowe nawilżacze parowe PEGO EASYSTEAM pozwalają na produkcję pary w ilości do 96 kg/h pary (pojedyncze urządzenie) lub do 288 kg/h (tryb master/slave). Dedykowane sterowanie PEGO pozwala na niezawodną pracę bez zbędnego zużycia wody i optymalizację zużycia energii elektrycznej na potrzeby nawilżania środowiska.
Zastosowania
Generatory pary stosuje się w: zakładach przemysłowych, biurach, urzędach, obiektach użyteczności publicznej, centra telefonicznych, hotelach, muzea i księgarniach. Zastosowanie znajdują także w procesach technologicznych, obiektach medycznych, w przemyśle tytoniowym, przemyśle spożywczy, przemyśle papierniczym i drzewnym, poligraficznym, a także w saunach i łaźniach parowych.

Zasada działania:

Nawilżacze PEGO wykorzystują przewodność wody wodociągowej w celu produkcji pary wodnej poprzez zjawisko wrzenia. Proces ten zachodzi poprzez prąd generowany pomiędzy zanurzonymi w wodzie elektrodami. Pobór prądu zależny jest od powierzchni kontaktu elektrod z wodą, przewodności wody oraz poziomu wody w cylindrze.

easysteam_pego_nawilżacze_szmuny_suny_parowe_kapiel_w_parze_

Natężenie prądu oraz otwarcie zaworu dolotowego i spustowego wody zachodzi elektronicznie przy pomocy amperomierza. Praca nawilżacza jest całkowicie automatyczna. Dzięki połączeniu mikroprocesora i czujnika wilgotności możliwe jest sterowanie proporcjonalne - umożliwia to optymalizację zużycia energii i wody w zależności od zapotrzebowania na parę. Aby zapobiec odkładania się kamienia w nawilżaczu podczas gotowania wody, pompa spustowa opróżnia cylinder - w nastawionych odstępach czasu. Opróżnienie następuje także podczas długiego postoju nawilżacza.

W nawilżaczu Pego powinno stosować się wodę pitną, czyli wodę pozbawioną wszelkich szkodliwych substancji oraz o odpowiedniej przewodności. Istotnym faktem jest, że w różnych regionach występuje woda o różnych parametrach.

Parametry wody odpowiedniej do pracy w nawilżaczu Pego:

Parametr

Jednostka

Min

Max

Przewodność wody w temp. 20°C*

µS/cm

250

1300

Twardość

mgCaCO3

160

450

Zawartość chloru

mg/Cl

0

0,2

Chlorki

ppm Cl

0

25

Siarczan wapnia

mg/CaSO4

0

95

* Podana przewodność odnosi się do wody o temperaturze 20°C; należy mieć na uwadze, że wskaźnik ten spada wraz ze spadkiem temperatury, co może spowodować szczególnie w okresie zimowym spadek wydajności urządzenia.

W skład zestawu wchodzi:

schemat_budowy_generatora_pary_serwis_generatora_pary_zabezpieczenie_generatora_pary_

LP

Kod

Opis

1

UMIBA01

Podstawa z ABS

2

UMISIFONE1

Syfon przewodu spustowego wody

3

UMICO25

DN25 kołnierz wyjścia pary dla ES3-M, ES6, ES6-M, ES12

4

UMCL01,02,03,04

Cylinder z elektrodami

5

UMIMOLLA1,2,3,4

Sprężyna mocująca cylinder

6

UMITUBO10-2

Przewód wodny zasilający

7

UMIVALV

Zawór wodny zasilający

8

UMIPOMPA931

230V 50/60 Hz pompa spustowa

9

UMITUBO22-1,2,3

Przewód spustu wody

10

UMIBACK1,2,3

Obudowa ze stali nierdzewnej

11

400SLIMES3,6,12,24

Zestaw sterujący

12

CON10161AP01

Stycznik zasilania

13

400SLIMES3,6,12,24

Wyświetlacz sterownika